FALKA

HEMA ORGANIZATION

Víta ťa tým historických európskych bojových umení Falka!

Naše združenie vzniklo v roku 2013 s cieľom poskytnúť každému záujemcovi o historické európske bojové umenia v okolí Komárna možnosť na priebežný tréning .
S čím sa to vlastne zaoberáme ?
Na konci dvadsiateho storočia skupiny z rôznych krajín začali znova rozvíjať bojové umenie dávnej európskej minulosti na základe rukopisov pochádzajúcich zo stredoveku a ranného novoveku. Dnes sa už toto hnutie teší tisícom priaznivcom z celého sveta. Na pomenovanie tohoto bojového umenia existuje jeden celosvetovo používaný akronym HEMA ( historical european martial arts ).
Najrozšírenejšia zbraň v tejto komunite, dlhý meč je aj najviac používaná a skúmaná zbraň v našej skupine. Vedľa nej sa zaoberáme aj zápasením , dýkou , palicou , obojručným mečom ,ale vďaka ostatným tímom , s ktorými udržujeme priateľské vzťahy máme prístup k výuke akejkoľvek zbrane , či sa to týka šable , rapieru alebo hoci aj halapartne . Vďaka stále narastajúcemu záujmu o historický šerm , ako šport sa celosvetovo organizuje čím viac súťaží . Naši šermiari sa s veľkým odhodlaním a veľkou radosťou zúčastnili a dokonca dosiahly vynikajúce úspechy na rôznych turnajoch na Slovensku , v Maďarsku , Poľsku , Rakúsku a Francúzsku.

Tím

Kacz Gábor

Člen o.z.
Administrácia

Czelder József

Člen o.z.
Tréner

Karoly Zsolt

Člen o.z.
Tréner

Gáspár Norbert

Člen o.z.

Fábián Dániel

Člen o.z.

Udalosti

Tréningy v piatok v malej telocvični ZŠ Munka utca v Komárne od 17:30 do 19:30.

Partneri

indes
pokerarmory
sermiari
ifhema
tsc
arsensis
kard rendje
go-now

Kontakt

Komárno, 
Malá Jarková 14A; 945 01
e-mail: info@falka.sk
Czelder József: +421 908 306 639
Kacz Gábor: +421 915 710 579

Partneri: